II BAKI BEYNƏLXALQ TURİZM FİLMLƏRİ FESTİVALININ NÜMAYİŞ PROQRAMI

25 İYUN 2014

SAAT: 19.00

II BAKI BEYNƏLXALQ TURİZM FİLMLƏRİ FESTİVALININ AÇILIŞ MƏRASİMİ.

“ÖLKƏ, REGİON, ŞƏHƏR” KATEQORİYASINDAN FİLMLƏRİN NÜMAYİŞİ

(giriş dəvətnamə ilə)

No Filmin adı Filmin rejissoru Xronometraj Ölkə İstehsal ili
1. ZƏRLƏRİ ATIN Benua Detöl, Mariya Jakimovic 5 Belçika 2013
2. GÖZƏL BANQLADEŞ – ƏFSANƏLƏR DİYARI Amitab Reza Çouduri 4 Banqladeş 2013
3. BLED – CƏNNƏTİN TƏSVİRİ Rozle Breqar 5 Sloveniya 2013
4. VYANA ƏRAZİSİNDƏ – EKSTERYERLƏR 1 Lexner qardaşları 9 Avstriya 2013
5. AZƏRBAYCAN: ŞƏRQİN AVROPA CAZİBƏSİ Mariya İbrahimova 1 Azərbaycan 2014
6. NƏHAYƏT, TAPILAN MƏHƏBBƏT, NƏHAYƏT, TAPILAN LAOS Mett Pol Semuel Queblatin 4 Laos 2013
7. MAKARSKA: MƏSAFƏLƏRİN GÖRÜŞDÜYÜ MƏKAN İvan Peric 4 Xorvatiya 2012
8. ARGENTİNA – BÜTÜN GÖZƏLLİKLƏRƏ MALİK OLAN ÖLKƏNİ TƏSƏVVÜR EDİN Pablo Qrilyon 2 Argentina 2013
9. BÜTÜN FƏSİLLƏRDƏ KOTOR Dusan Vulekoviç 8 Monteneqro 2013
10. RİQA – AVROPA MƏDƏNİYYƏTİNİN PAYTAXTI 2014 – QIŞ Romans Sklenniks 3 Latviya 2013
11. ZNOJMODA TARİXİ ÜZÜM YIĞIMI FESTİVALI Viteslav Otruba, Yan Otruba 5 Çexiya 2013
12. LYUBLYANA – VİLAYƏT CANLANANDA Boris Dolenc 3 Sloveniya 2012
13. ZÖVQ ANLARI, AVSTRİYADA YAY FƏSLİ Holqer Ceket 3 Avstriya 2013
14. KRİT: BÜTÜN DÜNYA BİR ADADA Teo Papadoulakis 7 Yunanıstan 2013
15. SERBİYA: BİR SƏYAHƏT, MİLYON TƏƏSSÜRAT Bosko Savkoviç 6 Serbiya 2013

 

26 İYUN 2014

(giriş sərbəstdir)

12.00-12.10 “DÜNYA SÜBHDƏN GÜNBATANADƏK” layihəsinin təqdimatı
12.10.13.00 “MOSKVA SÜBHDƏN GÜNBATANADƏK” filminin nümayişi
13.00-16.00 “BAKI SÜBHDƏN GÜNBATANADƏK” layihəsi üçün birinci master-klass
No Başlama vaxtı Filmin adı Filmin rejissoru Xronometraj Ölkə İstehsal ili
KATEQORİYA: MƏDƏNİYYƏT, ƏNƏNƏ
16. 14.00 YAŞMAQSIZ İSTANBUL Şerif Yenen,

Levent Ayaşlı

60 Türkiyə 2013
17. 15.00 VANUATUYA QAÇIŞ Laybor Spasek 52 Çexiya 2014
18. 15.52 KRİT – İNANILMAZ QONAQPƏRVƏRLİK Teo Papadoulakis 3 Yunanıstan 2013
15.55 ÇAY FASİLƏSİ
19. 16.15 ÇOX-ÇOX UZAQLARDA Elvin Abdullayev 31 Azərbaycan 2014
20. 16.46 BEKENDOR Anastasiya Xarçenko 30 Ukrayna 2013
21. 17.16 BURA İRANDIR Vahid Navidian 38 İran 2013
22. 17.54 TORPAQ, SU, OD Məhəmməd Əli Həşemzehi 21 İran 2013
23. 18.15 STARİ-QRAD DÜZƏNLİYİ – QISA TARİX İvan Peric 2 Xorvatiya 2012
24. 18.17 TANRININ GÖLÜ Diana Azik 17 Polşa 2012
25. 18.34 RİQA – AVROPA MƏDƏNİYYƏTİNİN PAYTAXTI 2014 – YAY Romans Sklenniks 3 Latviya 2013
18.37 ÇAY FASİLƏSİ
KATEQORİYA: REKLAM FİLMLƏRİ
26. 19.00 BADEN VÜRTTEMBERQ – MÖCÜZƏLƏR DÜNYASI Maksimilian Bak 2 Almaniya 2013
27. 19.02 GÖZLƏNİLMƏZ KƏHRƏBA HƏYAT(LAR) Marius Siparis 2 Litva 2013
28. 19.04 KRİT – MÖHTƏŞƏM XATİRƏLƏR Teo Papadoulakis 2 Yunanıstan 2013
29. 19.06 LYUBELSKİ: BU GÜN VƏ SABAH Metyu Rakoviz 1 Polşa 2013
30. 19.07 BAROSSA. SƏNİN İXTİYARINDA Cefri Darlinq 2 Avstraliya 2013
31. 19.09 AN Bernd Pfinqstmann 2 Avstriya 2014
32. 19.11 BLED OYUNLARI Rozle Breqar 2 Sloveniya 2013
33. 19.13 RİTMİK GİMNASTİKA ÜZRƏ 30-cu AVROPA ÇEMPİONATI Vüqar İslamzadə 2 Azərbaycan 2014
34. 19.15 ADRİATİKİN QƏLBİ İvan Peric 4 Xorvatiya 2012
35. 19.19 LYUBLYANA – VİLAYƏT CANLANANDA – ŞOPİNQ Boris Dolenc 2 Sloveniya 2012

 

27 İYUN 2014

(giriş sərbəstdir)

No Başlama vaxtı Filmin adı Filmin rejissoru Xronometraj Ölkə İstehsal ili
KATEQORİYA: TV FİLMLƏRİ
36. 14.00 BUZUN MÖCÜZƏLİ DÜNYASI İlkka Rautio 52 Finlandiya 2013
37. 14.52 LİSSABON Mixail Deqtyar 12 Rusiya 2012
38. 15.04 AÇIQ HAVADAN BELQRAD Draqan Trifunovic 4 Serbiya 2013
39. 15.08 QOSSAU – ZH, KƏŞFİYYAT GƏZİNTİSİ Roland Koç 18 İsveçrə 2013
40. 15.26 UNGHENİ, SADƏCƏ GÖZƏL ŞƏHƏR DEYİL Leontina Vatamanu 16 Moldova 2012
15.42 ÇAY FASİLƏSİ
41. 16.00 ZİRVƏLƏRİN SİMFONİYASI / ALP DAĞLARI YUXARIDAN Piter Bardehle, Sebastian Lindemann 90 Avstriya 2013
17.30 ÇAY FASİLƏSİ
42. 17.45 NOVİQRAD / ÇİTTANOVA Zoran Margetic 21 Xorvatiya 2013
43. 18.06 QALA ALTINDA ŞƏHƏR Vasif Məmmədzadə 24 Azərbaycan 2013
44. 18.30 ESTON ÇƏLƏNGİ İlya Masalıgin 28 Estoniya 2013
45. 18.58 QIZILTORPAQ ƏFSANƏSİ Taleh İsmayılov 24 Azərbaycan 2013

 

28 İYUN 2014

(giriş sərbəstdir)

No Başlama vaxtı Filmin adı Filmin rejissoru Xronometraj Ölkə İstehsal ili
KATEQORİYA: TURİZM XİDMƏTLƏRİ
46. 14.00 RƏNGARƏNG MACƏRALAR Ales Petric 11 Sloveniya 2012
47. 14.11 İSTANBUL. ÜNSİYYƏT ÜÇÜN ƏN YAXŞI YER Levent Ayaşlı 7 Türkiyə 2013
48. 14.18 KRİT – AĞLASIĞMAZ TARİX Teo Papadoulakis 3 Yunanıstan 2013
49. 14.21 ŞÖNBRUN MÖCÜZƏSİ Corc Riha 11 Avstriya 2013
50. 14.32 BRİUNİ MİLLİ PARKI – GİZLİ CƏNNƏT Marko Vrdolyak 6 Xorvatiya 2013
51. 14.38 BLED QALASI Rozle Breqar 4 Sloveniya 2013
52. 14.42 ŞƏMKİR Vüqar İslamzadə 2 Azərbaycan 2013
53. 14.44 KÜBARDAN KÜBARA Vesko Vujovic 18 Monteneqro 2013
54. 15.02 BAYRAMPAŞA ŞƏHƏR PARKI Tarık Sönmez 9 Türkiyə 2013
55. 15.11 MİNHONU SEV. MİNHO TERMALLARI Devid Mendes 8 Portuqaliya 2014
56. 15.19 MAJESTİK KAFE Devid Mendes 4 Portuqaliya 2014
57. 15.23 LYUBLYANA – VİLAYƏT CANLANANDA – MƏDƏNİYYƏT Boris Dolenc 2 Sloveniya 2012
15.25 ÇAY FASİLƏSİ
KATEQORİYA: EKOLOJİ TURİZM VƏ XARİCİ TURİZM
58. 15.40 BUZLAQ – ALP ƏFSANƏSİ Maykl Şlamberqer 12 Avstriya 2012
59. 15.52 THİLAFUŞİ QON DHUDOH – MALDİVLƏRDƏ SONUNCU TULLANTI YERİ Ciulio Pedretti, Roberto Karini 15 İtaliya 2013
60. 16.07 SERRAS DO SOKORRO EY ARŞEYRA QORUĞU Rikardo Martins 3 Portuqaliya 2014
61. 16.10 GÖL Geoff Tompkinson 6 Böyük Britaniya 2013
62. 16.16 İSTİQAMƏTSİZ Kris Entoni Hodar 4 Danimarka 2013
63. 16.20 ODEMIRA, SAF ALENTEJO Eduardo de Souza 6 Portuqaliya 2013
64. 16.26 ZAMAN Hasan Arnautovic 7 Bosniya və Herseqovina 2014
65. 16.33 QUBADA PAYIZ Elşən Zeynallı 3 Azərbaycan 2013
66. 16.36 NÖVBƏTİ GÜN Qoran Dobrosavlyevic 7 Serbiya 2013
67. 16.43 LYUBLYANA – VİLAYƏT CANLANANDA – İDMAN VƏ İSTİRAHƏT Boris Dolenc 2 Sloveniya 2012
68. 16.45 DƏNİZƏ ƏLVİDA Elcon Abbasov 12 Özbəkistan 2012
19.00 II BAKI BEYNƏLXALQ TURİZM FİLMLƏRİ FESTİVALININ MÜKAFATLANDIRMA MƏRASİMİ

(giriş dəvətnamə ilə)