20 NOYABR 2013

(giriş dəvətnamə ilədir)

N Başlama vaxtı Filmin adı Filmin rejissoru Xronometraj Ölkə İstehsal ili
I BAKI BEYNƏLXALQ TURİZM FİLMLƏRİ FESTİVALININ AÇILIŞ MƏRASİMİ
1. 19.00 Qafqaza qayıdış Stefan Berqunyu,

Jan Pyer Deviyer

54 Azərbaycan, Fransa 2012

 

21 NOYABR 2013

(giriş sərbəstdir)

N Başlama vaxtı Filmin adı Filmin rejissoru Xronometraj Ölkə İstehsal ili
KATEQORİYA: TV MƏHSULLAR
2. 11.00 Sirdaş: Şamaxı Ruslan S.Zeynalov 46 Azərbaycan 2013
3. 11.46 Dərbənd Yelena Tahirova 6 Rusiya 2012
4. 11.52 Şəhər içində şəhər Vasif Məmmədzadə 29 Azərbaycan 2012
5. 12.21 Kuruş Yelena Tahirova 5 Rusiya 2012
6. 12.26 Qırğızıstan – Asiyanın ürəyi Taalaybek Kulmendeyev 6 Qırğızıstan 2012
7. 12.32 Levoca Stefan Dluqolinski 13 Slovakiya 2012
8. 12.45 Sevgi etirafı İman Məcidov, Elməddin Alıyev 21 Azərbaycan 2011
13.06 NAHAR FASİLƏSİ
9. 14.00 Dünənimiz: Xalçaçılıq Billurə Aslanova 28 Azərbaycan 2012
10. 14.28 Plovdiv Mariya Karagözova 8 Bolqarıstan 2013
11. 14.36 Dulusçular Mariya Karagözova 8 Bolqarıstan 2013
12. 14.44 Strancanın müqəddəs məkanları Simeon İdakiyev 14 Bolqarıstan 2011
13. 14.58 Daşların sirri Dəyanət Rzayev 3 Azərbaycan 2013
14. 15.01 Xilaskar şəhər Simeon İdakiyev 16 Bolqarıstan 2011
15. 15.17 Bu şəhər kimindir Mariya Averina 27 Bolqarıstan 2012
16. 15.44 Zaqreb, şəhərdə tənəffüs Madalina Neaqoe 43 Rumıniya 2012
16.27 ÇAY FASİLƏSİ
KATEQORİYA: EKSTREMAL TURİZM
17. 16.45 Qrenlandiya buzlaqlarında velosiped yürüşü Humbi Entress 3 İsveçrə 2013
18. 16.48 Kolumbun yolu ilə Şamin Konstantin 49 Ukrayna, Avstriya 2011
19. 17.37 Dakar sindromu İlya Rouss 41 İspaniya, Qazaxıstan 2011
20. 18.18 Çıxış nöqtəsi Jaqoda Selc 18 Polşa 2012
21. 18.36 Xomli David Qoquadze 29 Gürcüstan 2012
22. 19.05 Odlar yurdu Filip Baribu 11 ABŞ, Azərbaycan 2013
23. 19.16 Lozeneç Dimitar Mitov 14 Bolqarıstan 2013
24. 19.30 Mümkünsüz mümkündür Anton Anisimov, Sergey Aleksandrov 25 Rusiya 2012
25. 19.55 İnsan və dəniz Andrey Dneprovskiy 3 Rusiya 2012

 

22 NOYABR 2013

(giriş sərbəstdir)

N Başlama vaxtı Filmin adı Filmin rejissoru Xronometraj Ölkə İstehsal ili
KATEQORİYA: MƏDƏNİYYƏT, ƏNƏNƏ
26. 11.00 Sueno Kuba Lubniyevski,

Mikolaj Molendo

33 Polşa 2012
27. 11.33 Marko Polonun axtarışında Miro Brankoviç 51 Xorvatiya 2013
28. 12.24 Hind yoqaları bizim aramızda, biz onların arasında Yevgeniy Jijikin 51 Rusiya 2011
29. 13.15 İvanovka Elşən Zeynallı 29 Azərbaycan 2012
13.44 NAHAR FASİLƏSİ
30. 14.30 Lahıc misgərləri Abbas Quliyev 22 Azərbaycan 2011
31. 14.52 Eldən-elə: Qax-Sarıbaş İslam Qasımov 5 Azərbaycan 2013
32. 14.57 Lena Pavel Fattahuddinov 31 Rusiya 2012
33. 15.28 Ömür … Vladimir Peroviç 49 Monteneqro, Serbiya 2012
34. 16.17 Doğma ocaq Rodion İsmayılov 64 Azərbaycan 2012
17.21 ÇAY FASİLƏSİ
35. 17.40 Novruz: Şərq gözəlləri Maksim Vasilenko 27 Azərbaycan, Rusiya 2013
36. 18.07 Daş plastikası Nizami Abbas 10 Azərbaycan 2012
37. 18.17 Sarı-Oy Adilet Karjoyev 19 Qırğızıstan, Türkiyə 2011
38. 18.36 Qobustan kölgələri Nəsimi Məmmədoğlu 24 Azərbaycan 2013
39. 19.00 Suoni Dok Daniele Qreko,

Mauro Maugeri

24 İtaliya 2013
40. 19.24 Türkiyə (Ankara) Mixail Deqtyar 13 Rusiya 2012
41. 19.37 Yarat! Orman Əliyev 10 Azərbaycan 2013
19.47 ÇAY FASİLƏSİ
KATEQORİYA: REKLAM FİLMLƏRİ
42. 20.05 Aqua Paradayz Mariya Karagözova 2 Bolqarıstan 2013
43. 20.07 Bakı sizi gözləyir Andrey Lukaşeviç 1 Azərbaycan 2013
44. 20.08 Kayo Paradizo Bruno Fabress 9 Fransa 2012
45. 20.17 Çania – ləzzət aləminə səyahət Teo Papadoulakis 5 Yunanıstan 2013
46. 20.22 Çania – Qədim şəhərə səyahət Teo Papadoulakis 4 Yunanıstan 2013
47. 20.26 Qdansk. Çərçivədən çıx. Azadlığa toxun. Dryu Laytfut 1 Polşa 2012
48. 20.27 Marriot Kopenhageni yenidən düşünmək Anders Qarde Konqşaq 4 Danimarka 2012
49. 20.31 Azərbaycan kurortları: Naftalan Ayhan Salar 1 Azərbaycan 2013
50. 20.32 Qızıl torpağın ruhu Alen Kocic – Koc 5 Sloveniya, Xorvatiya 2013
51. 20.37 Ureki – Sehrli qum Temo Tsava 1 Gürcüstan 2012

 

23 NOYABR 2013

(giriş sərbəstdir)

N Başlama vaxtı Filmin adı Filmin rejissoru Xronometraj Ölkə İstehsal ili
KATEQORİYA: EKOLOJİ TURİZM
52. 11.00 Bombalardan sonra Bosko Savkoviç 8 Serbiya 2013
53. 11.08 Koimbra Universitetinin Botanika bağı – Bağda qış Rikardo Espirito Santo 4 Portuqaliya 2012
54. 11.12 Laqunanın qayğısına qalmaq Oliver Dikinson 52 Fransa, Böyük Britaniya 2011
55. 12.04 Fauntom Miroslav Joviç 6 Serbiya 2011
56. 12.10 Damcı Seyed Sayad Musavi 3 İran 2012
57. 12.13 Kurt və kanat yolu Thais Odermatt 21 İsveçrə 2012
58. 12.34 Göllər və dağlar: Karintia, həyat eşqi Adriano Bottaro 29 Avstriya 2012
59. 13.03 Təbiəti qoruyun! Anar Məlikli 1 Azərbaycan 2013
60. 13.04 Rota Visentina – Azadlığa doğru iki addım Danilo Uarik, Goncalo Paiksao 6 Portuqaliya 2012
61. 13.10 Duz, zeytun, daş Branko Vilus 21 Xorvatiya 2012
62. 13.31 Sarıqum Yelena Tahirova 5 Rusiya 2012
63. 13.36 Dumanın rəqsi Dəyanət Rzayev 5 Azərbaycan 2011
64. 13.41 UNA Hasan Arnautoviç 5 Bosniya və Herseqovina 2012
13.46 NAHAR FASİLƏSİ
KATEQORİYA: ÖLKƏ, REGİON, ŞƏHƏR
65. 14.30 Qış valsı – Avstriyada qış Tomas Pavlousek 5 Avstriya 2012
66. 14.35 Çania – Şəhərətrafı gəzinti Teo Papadoulakis 5 Yunanıstan 2013
67. 14.40 Şübhəsiz, Dubay Babək Amini 9 BƏƏ 2012
68. 14.49 Möhtəşəm Stokholm Yanolof Fritze 4 İsveç 2012
69. 14.53 Avropada, Oeste filmi Rui Manuel Nunes Kosta 5 Portuqaliya 2012
70. 14.58 Heyrətamiz Hindistan – Axtardığını tap Prakaş Varma 3 Almaniya 2012
71. 15.01 Kiyev AVRO-2012 Şamin Konstantin 5 Ukrayna 2012
72. 15.06 Rusiya buradan başlanır Andrey Dneprovskiy 7 Rusiya 2012
73. 15.13 Zalzburq – Dünyanın səhnəsi Şteffen Zak 5 Avstriya 2012
74. 15.18 Skopye – Tarixlə gələcəyin qovuşduğu şəhər Darko Mitrevski 2 Makedoniya 2013
75. 15.20 Sirrə toxun – Dolni Slask Andrey Kalujko 1 Polşa 2012
76. 15.21 Azərbaycana xoş gəlmisiniz Rocer Delattre 1 Azərbaycan 2013
77. 15.22 Azərbaycana xoş gəlmisiniz: Odlar yurdu Sergey Şanoviç 2 Azərbaycan 2012
78. 15.24 Znojmo Viteslav Otruba,

Jan Otruba

3 Çexiya 2013
19.00 I BAKI BEYNƏLXALQ TURİZM FİLMLƏRİ FESTİVALININ MÜKAFATLANDIRMA MƏRASİMİ

(giriş dəvətnamə ilədir)